aktuality

Hlavní stránka / aktuality

aktuality na našich stránkách:

(19.10.2015)

Homiletický direktář v češtině

Homiletický direktář, připravený Kongregací pro bohoslužbu a svátosti v roce 2014, je možné stáhnout ve formátu pdf v českém překladu zde. Překlad vyšel v rámci dokumentů ČBK.

 

(6.10.2015)

Nové české texty o svatých

Do reedice Českého misálu byly vloženy také nově schválené texty o svatých. Z praktických důvodů jsou však dostupné také na našich stránkách v sekci Dodatky k misálu. Jedná se o : prefaci o sv. Vojtěchu (zde), texty o sv. Janu XXIII. (zde), a pro HK diecézi texty o sv. Klementu I. (zde).

 

(23.8.2015)

Tridentský koncil a liturgie

Nakladatelství Krystal OP vydalo nedávno Dokumenty Tridentského koncilu. Přestože byl tento koncil především pastorální, několika málo body se dotkl také slavení liturgie. Tyto texty najdete na našich stránkách zde.

 

(8.6.2015)

Offline misálek na prázdniny

Na GooglePlay naleznete aktualizaci offline aplikace pro android Misál na prázdniny. Aplikace obsahuje liturgické a biblické texty ke mši svaté a základní odpovědi v evropských jazycích.

 

(22.5.2015)

Svatodušní vigilie

Různé způsoby slavení vigilie Slavnosti Seslání Ducha svatého naleznete na našich stránkách zde.

 

(3.5.2015)

Nový svátek Ježíše Krista, nejvyššího a věčného kněze

Letos poprvé budeme v českých a moravských diecézích slavit ve čtvrtek po slavnosti Seslání Ducha svatého nový svátek Ježíše Krista, nejvyššího a věčného kněze. České liturgické texty, potvrzené Kongregací pro bohoslužbu a svátosti, naleznete na našich stránkách. Aktualizované soubory pro čtečky (mobi a epub) jsou ke stažní k dispozici na www.ebreviar.cz. Aktualizace pro android se připravuje.

 

(29.3.2015)

Velikonoční triduum - zpřesňující rubriky

Pro jednotlivé bohoslužby velikonočního tridua naleznete na našich stránkách nejen všechny texty obsažené v misále a lekcionáři, ale také zpřesňující rubriky připravené na základě nejnovější edice Římského misálu, Caeremoniale episcoporum a oběžníku kongregace pro bohoslužbu. Stránky jsou k dispozici zde.

 

(23.3.2015)

Velikonoční triduum - noty a mp3

Noty a nahrávky ve formátu mp3 pro přípravu na velikononoční triduum naleznete zde.

 

(3.3.2015)

Aktualizace aplikace Liturgie.cz

Na google play je k dispozici nová verze aplikace Liturgie.cz. Opraveno bylo chybné zalamování řádků on-line lekcionáře; přidán je on-line direktář; do rituálu svátosti pomazání nemocných byla přidána čtení z Písma.

 

(26.2.2015)

O čem bude nedělní kázání?

Odpověď (možná) naleznete v homiletickém direktáři.

 

(25.2.2015)

Aplikace pro android - misál na postní a velikonoční dobu

Na google play najdete aktualizovanou verzi misálku, tentokrát na postní dobu, velikonoční triduum a dobu velikonoční.
Poděkování patří společnosti Fenomen multimedia, bohoslovcům Papežské koleje Nepomucenum a dalším dobrovolníkům, kteří nám pomohli aplikaci připravit.

 

(17.2.2015)

Postní doba

Stránky věnované liturgii postní doby naleznete zde; střípky z historie tohoto období jsou zde. K dispozici je postní misál (verzi pro mobilní zařízení naleznete zde). Souhrn modliteb nad lidem je zde.

 
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024

Vira.cz | Pastorace.cz | Mapa bohoslužeb 

Všechna práva vyhrazena © 2024 NETservis s.r.o.