aktuality

Hlavní stránka / aktuality

aktuality na našich stránkách:

(12.2.2015)

Homiletický direktář

Tento týden byl představen Homiletický direktář připravený Kongregací pro bohoslužbu a svátosti. Jeho italský originál si můžete v pdf stáhnout zde.

 

(18.12.2014)

Nápěvy ke mši svaté

Zejména pro přípravu slavnostních vánočních bohoslužeb je možné využít noty a nahrávky ve formátu mp3 na našich stránkách:
- noty pro zpěv evangelia naleznete zde.
- noty a nahrávky pro zpěv prefací naleznete zde.
- noty a nahrávky pro zpěv dialogů a aklamací ve mši naleznete zde.

 

(11.12.2014)

Střípky z historie adventu

Na našich stránkách nyní naleznete doplnění k obecným informacím o době adventní - několik střípků z historického vývoje. Text se nachází zde.

 

(8.12.2014)

Poslední video pro ministranty

Poslední video z naší první řady videí pro ministranty (a kněze a jáhny) nese příznačný název: Velké amen. Naleznete ho na našich stránkách i na kanále youtube.

 

(5.12.2014)

Nový dokument o liturgické hudbě

Česká biskupská konference zveřejnila vlastní dokument, připravený Sekcí pro mládež ve spolupráci s Liturgickou komisí, který se nejen podrobně věnuje zásadám pro výběr hudby při liturgii, ale obsahuje též pokyny pro novou tvorbu a zásady pro její schvalování. Text ke stažení v pdf naleznete na stránkách ČBK.

 

(28.11.2014)

Adventní doba na liturgie.cz

Ve spolupráci se společností Fenomen multimedia jsme připravili off-line aplikaci pro operační systém android "Misál na advent a Vánoce". Je možné stáhnout ji zdarma na google play. Těm, kdo používali aplikaci "Misál na prázdniny" by se měla automaticky nabídnout aktualizace.

V mobilních zařízeních s jiným operačním systémem je možné využít online verzi misálku, kterou naleznete na m.liturgie.cz/misal.

Tak jako v loňském roce je misál dostupný také na našem hlavním webu zde.

Souhrnné informace k době adventní, založené na současných liturgických knihách, naleznete zde.

 

(24.11.2014)

Jak správně držet misál?

Jediný nejlepší způsob, jak při vstupní a závěrečné modlitbě podržet knězi misál, asi neexistuje. Vždy je nutné vzít v úvahu umístění sedes, postavení mikrofonu, výšku ministranta a výšku kněze. V novém videu pro ministranty na našem kanále youtube jeden ze šikovných způsobů navrhujeme a komentujeme.

 

(3.11.2014)

Nové video pro ministranty

Již třetí video pro ministranty, kněze a jáhny naleznete na našich stránkách, příp. na kanále youtube. Tentokrát se týká okuřování darů, kříže, oltáře, celebranta a lidu.

 

(30.10.2014)

Dušičky v neděli a Gloria in excelsis

Dušičky letos připadají na neděli. Má se při nedělní mši 2. 11. zpívat Sláva na výsostech Bohu, nebo ne? Něco málo k této otázce naleznete zde.

 

(24.10.2014)

Odpustky pro duše v očistci je možné získat již tento týden

Letos, stejně jako ve dvou předcházejících letech, je v ČR možné získat pro duše v očistci odpustky nejen v "dušičkovém týdnu", tj. od 2. do 8. 11., ale také v týdnu předcházejícím - od 25. 10. do 2. 11.

Tato možnost je dána pro pouze ty, kdo se v týdnu po památce zesnulých na hřbitov z vážných důvodů nedostanou (a kdo například na hroby svých blízkých cestují o tomto prodlouženém víkendu). Těch, kdo na hřbitov mohou jít v obvyklém týdnu po dušičkách, se prodloužení termínu netýká.

Pro získání plnomocných odpustků pro duše zemřelých je třeba splnit obvyklé podmínky: přijetí svátosti smíření, přijetí eucharistie, návštěva hřbitova a modlitba za zesnulé, modlitba na úmysl sv. Otce.

 

(20.10.2014)

Videa pro ministranty

Ve spolupráci se společností ElmiPictures jsme připravili první sérii osmi instruktážních videí pro ministranty (a kněze a jáhny). Každé pondělí se můžete těšit na jedno krátké video zaměřené na jednu část mše svaté. Videa naleznete na našem kanále youtube nebo na našich stránkách.

 

(18.10.2014)

Kolekta 29. neděle v mezidobí

Komentář ke vstupní modlitbě 29. neděle v mezidobí naleznete zde.

 
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024

Vira.cz | Pastorace.cz | Mapa bohoslužeb 

Všechna práva vyhrazena © 2024 NETservis s.r.o.