aktuality

Hlavní stránka / aktuality

aktuality na našich stránkách:

(30.10.2013)

Liturgie.cz pro elektronické čtečky

Na našich stránkách nově naleznete ke stažení vybrané liturgické texty "do terénu" ve formátech epub a mobi pro elektronické čtečky. Texty, které obsahují například některá žehnání, obřady pro pastoraci nemocných, svátosti v nebezpečí smrti, aj., jsou určeny pro přípravu a reflexi; pro použití při slavení liturgie jen v případě nouze.
Soubory naleznete zde, pro jejich stažení je nutné přihlásit se nebo se zaregistrovat.

 

(26.10.2013)

Odpustky pro duše v očistci je možné získat již tento týden

Letos, stejně jako v loňském roce, je v ČR možné získat pro duše v očistci odpustky nejen v "dušičkovém týdnu", tj. od 2. do 8. 11., ale také v týdnu předcházejícím - od 25. 10. do 2. 11.

Tato možnost je dána pro pouze ty, kdo se v týdnu po památce zesnulých na hřbitov z vážných důvodů nedostanou (a kdo například na hroby svých blízkých cestují o tomto prodlouženém víkendu). Těch, kdo na hřbitov mohou jít v obvyklém týdnu po dušičkách, se prodloužení termínu netýká.

Pro získání plnomocných odpustků pro duše zemřelých je třeba splnit obvyklé podmínky: přijetí svátosti smíření, přijetí eucharistie, modlitba na úmysl Svatého otce a návštěva hřbitova.

 

(18.10.2013)

Památka bl. Jana Pavla II.

Texty pro nezávaznou památku bl. Jana Pavla II. naleznete zde. Texty jsou pro liturgii hodin jsou k dispozici také na ebreviar.cz. Texty pro nezávaznou památku bl. Karla Rakouského jsou zde.

 

(12.10.2013)

Biblická čtení ke křtu a k pohřbu

Na našich stránkách naleznete nově ke stažení pdf soubory s výběrem čtení z Písma, který nabízejí liturgické knihy pro slavení křtu a pohřbu.

 

(5.10.2013)

Orace 27. neděle v mezidobí

Komentář ke vstupní modlitbě 27. neděle v mezidobí naleznete zde.

 

(28.9.2013)

Orace 26. neděle v mezidobí

Komentář ke vstupní modlitbě 26. neděle v mezidobí naleznete zde.

 

(25.9.2013)

Nová preface o sv. Václavu

Kongregace pro bohoslužbu a dohled nad udílením svátostí schválila 6. srpna 2013 novou prefaci pro mše o sv. Václavu. Až dosud se užívala preface o mučednících; již pro letošní slavnost (tuto sobotu) je určena preface vlastní. Text a soubory ke stažení naleznete zde.

 

(21.9.2013)

Orace 25. neděle v mezidobí

Komentář ke vstupní modlitbě 25. neděle v mezidobí naleznete zde.

 

(14.9.2013)

Orace 24. neděle v mezidobí

Po prázdninové přestávce opět pokračujeme v doplňování komentářů ke vstupním modlitbám. K 24. neděli v mezidobí naleznete text zde.

 

(1.9.2013)

Malá změna v Křestních obřadech dětí

Papež Benedikt XVI. těsně před svou rezignací, 28. ledna 2013, při audienci poskytnuté kardinálu Canizaresovi, prefektu Kongregace pro bohoslužbu a svátosti, schválil a nařídil změnu v latinském textu Křestních obřadů.

Při obřadu přivítání dítěte má celebrant nyní předtím, než dítě označí znamením kříže, na místo slov "N., magno gáudio communitas Christiana te éxcipit" říkat: "N., magno gáudio Ecclesia Dei te éxcipit". V českém překladu se zatím nic nemění.

Text dekretu, publikovaný v periodiku Notitiae, naleznete zde. Aktualizovanou podobu křestních obřadů malých dětí naleznete zde.

 

(27.8.2013)

Svátost manželství

Na našich stránkách nově najdete texty věnované svatbě - liturgii, při níž je uzavírána svátost manželství. Stránky naleznete zde.

 

(15.7.2013)

Aplikace pro android

Na prázdniny jsme připravili aplikaci užitečnou zejména pro kněze - Liturgie.cz pro Android obsahuje vybrané liturgické texty "do terénu" (některá žehnání, obřady pro pastoraci nemocných, svátosti v nebezpečí smrti, apod.). Aplikace je ke stažení na Google play.

Hledáme spolupracovníky ochotné podílet se na tvorbě verze této aplikace pro iOS, Blackberry a Windows Phone a zejména spolupracovníky ochotné podílet se přípravných pracích pro vytvoření elektronického misálu.

 
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2024

Vira.cz | Pastorace.cz | Mapa bohoslužeb 

Všechna práva vyhrazena © 2024 NETservis s.r.o.